0212 659 57 82
Ana Sayfa İletişim Beni Ara
Fiyat Aralığı
TL ile TL
Renk Seçenekleri

Baskı Seçenekleri
Promosyon Kurşun Kalem

Kurşun kalemler Yazı yazmak veya çizim yapmak için kullanılan basit bir araçtır. Kurşun kalemlerin dış kısmındaki ahşap kısım genelde kavak ağacından elde edilir, iki parça halinde üretilen kurşun kalemlerin iç kısmına uç yerleştirildikten sonra otomatik makinelerle kapatılırlar. Kurşun kalemler ismini içerisinde bulunan kil ve grafitten oluşan malzemeden alırlar. Bu maddelerin etrafı genellikle natürel ahşap ile kaplanarak kurşun kalemler oluşturulur, çok nadir de olsa metal veya plastik malzemelerle kaplanan kurşun kalemler de üretilmektedir. Kurşun kalemlerin tarihi yüzyıllar öncesine dayanır, çok farklı üretim yöntemleri denenerek bugünkü halini almıştır, kurşun kalemlerin dışı yuvarlak veya köşeli olarak üretilir, ahşap kısmı çeşitli renklerde üretilmektedir. bazı kurşun kalem modellerinin arka kısmına silgi ilavesi yapılarak silgili kurşun kalemler üretilmektedir. kalem uçlarının sertliği kullanılan alan ve amaca göre sert veya daha yumuşak olarak üretilebilir, örneğin sınav kalemleri daha yumuşaktır, bunun yanında özel resim kalemleri de farklı sertliklerde üretilmektedir.

Kurşun kalemler öğrencilik hayatımızda ilk okuldan başlayarak üniversiteye kadar yanımızdan hiç ayrılmazlar, ilkokulda yazı yazmayı onunla öğrenirken, lisede sınavlara onunla gireriz, sonra üniversitede onunla özel çizimler yaparız. çocukluğumuzda okulda elimize tutuşturulan ilk şey kurşun kalemdir, onunla yazmayı öğrenir, daha sonra hayatımızın bir parçası olurlar.

Ülkemizde kurşun kalem üretimi oldukça yaygındır, ithal kurşun kalemler genelde Hindistan veya Uzakdoğu ülkelerinden özellikle çinden gelmektedir. kurşun kalem çeşitleri promosyon sektöründe reklam amaçlı çokça kullanılmaktadır. kırtasiyelerde perakende olarak satılan kurşun kalem çeşitlerinin üzerinde genelde markaları basılı olarak satışa sunulmaktadır, reklam amaçlı promosyon sektöründe toptan olarak satılan kurşun kalem çeşitlerinin üzerinde üretin firmanın markası ve logosu yoktur, bunun amacı promosyon olarak dağıtmak isteyen firmalar için logo baskı olmasının gereğindendir. Natürel ahşap kurşun kalemlerin üzerine baskı türü olarak genelde en yaygın baskı tekniği olan renkli tampon baskı tekniği uygulanır, kurşun kalemlerde ahşap kısım ile uç arasında kalan alan genelde ahşap rengindedir, bu alnın siyah olduğu kalemlere siyah latalı kurşun kalemler denir, siyah latalı kurşun kalemlerin dış rengi de siyah olduğunda ortaya çok güzel bir görüntü çıkar, yuvarlak veya köşeli siyah latalı kurşun kalemlerin üzerine genelde beyaz veya gümüş renk reklam baskısı yapılır, silgili veya silgisiz yuvarlak veya köşeli siyah latalı ahşap gövdeli kurşun kalem çeşitleri kendi içinde çok çeşitleri vardır.

İstanbul Avrupa yakası Bağcılar ilçesinde promosyon firmalarının bulunduğu kısa adı istoç olan İstanbul toptancılar çarşısındaki model promosyon firmamıza gelerek kurşun kalem çeşitlerini görebilir, size uygun baskı teknikleri hakkında bilgi alarak sipariş verebilirsiniz.